TODISAutomatyzacja w przemyśle to już nie nowość. Od lat inwestycje w maszyny mają na celu eliminację błędów ludzkich, zwiększenie wydajności i poprawę jakości produkcji. Jednak w dobie dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji (SI), pojęcie automatyzacji nabiera nowego wymiaru, przenosząc procesy wytwórcze na kolejny poziom. Dziś mówimy o zaawansowanych technologiach, które nie tylko usprawniają pracę, ale także wprowadzają bardziej inteligentne rozwiązania, zwiększając efektywność i jakość w sposób, jaki dotychczas był trudny do osiągnięcia.

COMARCHW dniach 20-22 października 2024 roku odbyła się trzydniowa Konferencja Partnerstwo, organizowana przez Comarch, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń skierowanych do Partnerów wdrażających rozwiązania Comarch ERP oraz ERP 5.0. Tegoroczna edycja konferencji, która zgromadziła partnerów z Polski i zagranicy, odbyła się pod hasłem „Let’s chat ERP & AI”, a jej program obfitował w liczne prelekcje, warsztaty oraz dyskusje poświęcone najnowszym trendom w branży ERP, sztucznej inteligencji oraz automatyzacji procesów biznesowych.

W trakcie konferencji SAP NOW 2024, Mateusz Łopuszyński z SAP oraz Piotr Galiński z Fortaco zaprezentowali szczegóły dotyczące projektu Everest, który jest kompleksowym wdrożeniem systemów SAP w międzynarodowej strukturze produkcyjnej Fortaco. Wykorzystanie usług SAP Premium Engagement było jednym z głównych tematów omawianych podczas tej prelekcji, ukazując, jak kluczową rolę odgrywa współpraca na najwyższym poziomie w realizacji takich przedsięwzięć.

SYMFONIASkuteczna polityka magazynowa, precyzja w realizacji zamówień, presja czasu – takie wyzwania dotyczą wszystkich firm związanych z dostawami czy logistyką. Brak lub niewystarczająca automatyzacja procesów utrudniają efektywne działania. Odpowiednio wdrożone rozwiązania cyfrowe są sprzymierzeńcami szczególnie mniejszych firm, które często muszą konkurować z dużymi podmiotami. 2,5-krotny wzrost sprzedaży, skrócenie czasu przygotowania zamówień o 50%, zmniejszenie do zera liczby błędów przy kompletowaniu zamówień, obniżenie kosztów operacyjnych – takie wyniki osiągnęła spółka Highway Automotive dzięki wykorzystaniu Warehouse Management System (WMS) od Symfonii.

ANEGISWspółczesna sprzedaż niezmiennie polega na budowaniu relacji międzyludzkich, zaufania i zrozumienia. Mimo dynamicznego rozwoju technologii, kluczowe pozostają te elementy, które sprawiają, że klient czuje się pewnie i komfortowo w interakcji z marką. Często jednak przygotowanie do takich spotkań pochłania ogromną ilość czasu, co ogranicza możliwość pełnego zaangażowania w rozwój relacji. Z pomocą przychodzi tu generatywna sztuczna inteligencja (AI), która nie tylko automatyzuje żmudne zadania, ale przede wszystkim wspiera sprzedawców, umożliwiając im większe skupienie na kluczowych aspektach sprzedaży.

BPSCFirmy produkcyjne od lat inwestują w nowe technologie – automatyzację, cyfryzację czy robotyzację. Menedżerowie są dumni z wyników tych działań, bo według raportu firmy Epicor, aż 52% z nich uważa, że ich przedsiębiorstwa są nowoczesne. Tymczasem pracownicy nie podzielają tego optymizmu.

Systemy ERP w chmurze zdobywają coraz większą popularność dzięki elastyczności, skalowalności i niższym kosztom początkowym w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań on-premise. Niemniej jednak, aby podejmować świadome decyzje biznesowe, kluczowe jest pełne zrozumienie zarówno bezpośrednich, jak i ukrytych kosztów związanych z ich wdrożeniem. Poniżej przedstawiamy szczegółową analizę kosztów systemów ERP w chmurze.

COMARCHComarch od lat należy do liderów sprzedaży systemów ERP w Polsce. Firma nie tylko znajduje się w czołówce, ale też regularnie zwiększa udział w rynku. Krakowskiej spółce udaje się to kolejny rok z rzędu, według najnowszego raportu IDC „Poland Enterprise Application Software Market Analysis and 2023 Vendor Shares” udział Comarch to już 24,3% (przed rokiem 23,6%).

SENTEW dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie firmy z branży opakowań napotykają ciągłe wyzwania. Złożoność operacji wzrasta z każdym dniem, a kluczowe staje się zapewnienie elastyczności i szybkiej reakcji na wymagania klientów, co jest warunkiem utrzymania się na rynku i osiągnięcia sukcesu.

W dobie zaawansowanej technologii, wiele firm staje przed dylematem: czy zainwestować w zintegrowany system ERP, który obejmuje wszystkie aspekty działalności firmy, czy skorzystać z różnych, wyspecjalizowanych narzędzi od różnych dostawców, które są połączone za pomocą technologii API? Wbrew tradycyjnym przekonaniom, rozwiązania modułowe dostarczane przez różnych dostawców często przewyższają zintegrowane systemy ERP (Enterprise Resource Planning) pod względem funkcjonalności i efektywności.

Globalnie rynek IT czekają nowości w obszarze AI. Każdy dostawca i duży gracz na rynku obiecuje rozwój tej technologii. Dużo namiesza zapewne Google. Chodzi o jego nowy komputer kwantowy, który według zapowiedzi ma moc 70 kubitów i jest 241 milionów razy szybszy, od tradycyjnego superkomputera. Połączone możliwości większych mocy obliczeniowych i AI będą ogromne.

Generatywna Sztuczna Inteligencja (Gen AI) zyskuje na znaczeniu jako kluczowy element strategii rozwoju firm. Z badania Deloitte wynika, że aż 67 proc. przedsiębiorstw, które wdrożyły tę technologię, odnotowało wyraźne korzyści. Jednak wiele z nich wciąż zmaga się z wyzwaniami w przekształcaniu eksperymentów w skalowalne rozwiązania. Problemem są dane.

Sztuczna inteligencja staje się elementem, który przyspiesza procesy w biznesie. Kto nie spojrzy odważnie w kierunku AI, pozostanie w tyle. Wycieki poufnych danych czy naruszenia własności intelektualnej to tylko część trudności związanych z implementacją rozwiązań generatywnej sztucznej inteligencji.

STREAMSOFTRozwiązanie Streamsoft całościowo optymalizuje kluczowe procesy, w tym kompleksowe zarządzanie produkcją, będąc kompletną odpowiedzią na potrzeby lidera branży włókienniczej.

Coraz bardziej dynamiczny rozwój technologii oraz kompleksowość cyberzagrozeń wywierają nacisk na zwiększanie poziomu bezpieczeństwa zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W tym celu Unia Europejska wprowadziła nową dyrektywę NIS2, która nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek spełnienia rygorystycznych kryteriów dotyczących m.in. analizy ryzyka, ochrony informacji czy oceny wdrażania środków bezpieczeństwa. Choć może się to wydawać kolejnym utrudnieniem dla przedsiębiorców, istnieją 3 strategie, dzięki którym dostosowanie firm do nowych wymogów nie będzie tak skomplikowane.

BPSCForterro, europejski dostawca oprogramowania ERP, dokonał przejęcia niemieckiego start-upu Prodaso, specjalizującego się w technologii IoT i sztucznej inteligencji (AI) dla przemysłu. Ten strategiczny krok ma na celu wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do zarządzania produkcją.

SYMFONIAW tegorocznej edycji konkursu Best in Cloud 2024 Symfonia aż dwukrotnie znalazła się w gronie laureatów. Jej systemy chmurowe zostały nagrodzone w kategoriach: najlepszy ERP/CRM oraz najlepszy produkt zintegrowanej komunikacji. Kapituła konkursowa doceniła przede wszystkim ich elastyczność i innowacyjność, a także pozytywny wpływ na kreowanie nowych możliwości biznesowych w sektorze MŚP. Nagrody zdobyły Symfonia Obieg Dokumentów i Symfonia eBiuro.

SAPSztuczna inteligencja zmienia i rewolucjonizuje kolejne dziedziny. Coraz częściej znajduje zastosowanie także w rozrywce, kulturze czy sporcie. Współpraca Team Liquid i SAP to dowód na to, że także esport może być dziedziną wykorzystującą do zaawansowanych zadań analitycznych narzędzia AI.

SYMFONIAPolskie przedsiębiorstwa mierzące się z wyzwaniami związanymi z transformacją cyfrową coraz chętniej decydują się na wdrożenie systemów ERP. Okazuje się, że oprogramowanie, które jeszcze do niedawna było kojarzone z dużymi korporacjami i sporymi wydatkami, jest coraz bardziej dostępne cenowo także dla małych i średnich firm. I właśnie sektor MŚP może wiele zyskać, korzystając z nowoczesnego oprogramowania ERP.

SYMFONIAGrupa Symfonia sięga po nowy sektor w Polsce, uruchamiając Platformę B2B do obsługi sieci sprzedaży. Rynek B2B e-commerce o wartości 124 mld PLN rosnący w tempie 9,7% (CAGR) jest kolejnym kierunkiem ekspansji Grupy. Rozwój w tym obszarze zapewni firmie uruchomiona właśnie Platforma B2B. Rozwiązanie jest modułowym uzupełnieniem oferty Symfonii kierowanym do obsługi procesów sprzedażowych producentów, hurtowników i dystrybutorów.

BPSC FORTERROPolskie firmy przemysłowe, choć głośno mówią o sztucznej inteligencji, w rzeczywistości borykają się z podstawowymi narzędziami digitalizacji, jakimi są systemy ERP. Obecnie, tylko 36% z nich korzysta z tych systemów. Stawia nas to daleko za średnią unijną, niemal w ogonie stawki.

Z każdym rokiem rośnie skala cyberataków narażających przedsiębiorstwa na straty finansowe, a w najgorszym razie doprowadzających firmy do bankructwa. Problem jest poważny, a zgodnie z raportem Palo Alto Networks aż 70% organizacji przemysłowych doświadczyło cyberataku w ciągu ostatniego roku, a dla 25% z nich incydent poskutkował wstrzymaniem działalności.

SAPZarządzanie kluczowymi procesami biznesowymi spółki oparte zostało na specjalistycznych narzędziach oferowanych przez pakiet oprogramowania typu ERP (Enterprise Resource Planning) SAP S/4HANA. Zakończony projekt wdrożenia wybranych funkcjonalności w obszarach zarządzania majątkiem, finansami i zasobami ludzkimi stanowi stabilne podstawy do prowadzenia najważniejszej polskiej inwestycji.

anegis 2018ANEGIS i Fundacja CHOPS zapraszają do udziału w akcji charytatywnej, która łączy pasję sportową z pomocą potrzebującym. Dorzuć cegiełkę na zbiórkę CHOPS, typuj wyniki meczów Mistrzostw Europy 2024 i wygraj nagrody.

To, że produkcja przemysłowa na świecie staje się coraz bardziej złożona, a konkurencja między przedsiębiorstwami coraz bardziej zacięta, jest naszą codzienną rzeczywistością. Wygrywa ten, który doskonali swoje procesy, m.in. eliminując marnotrawstwo. Efektywność operacyjna staje się kluczowym czynnikiem sukcesu dla firm dążących do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.

W ciągu ostatniego roku Polska staje się coraz bardziej dynamicznym polem dla innowacji w sektorze Przemysłu 4.0, mimo iż wiele firm nadal zmaga się z wyzwaniami ekonomicznymi i organizacyjnymi. Raport "Stan Przemysłu 4.0 w Polsce 2024", opracowany przez APA Group, rzuca światło na obecny stan technologii i transformacji cyfrowej w polskich przedsiębiorstwach. Jego wyniki dostarczają wartościowych wskazówek dotyczących przyszłych kierunków rozwoju.

SAPW dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, firmy muszą stale dostosowywać się do nowych wyzwań i trendów. Jednym z kluczowych czynników sukcesu jest posiadanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które umożliwiają efektywną pracę i podejmowanie świadomych decyzji biznesowych. W odpowiedzi na te potrzeby, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie systemów ERP, takich jak SAP S/4HANA. To droga, na którą w pewnym momencie z sukcesem zdecydowała się także firma Velvet CARE, a ważnym wymogiem było to, by wdrożenie nie wymagało zatrzymania produkcji.

BPSCWedług Adecco w ciągu najbliższych 5 lat rynek pracy zmieni się diametralnie. Znikną bowiem 83 miliony pozycji, a powstanie tylko 69 milionów nowych. Największe spadki dotkną głównie posady w administracji oraz sektory związane z bezpieczeństwem, przemysłem i handlem.

ANEGISAutomatyzacja procesów biznesowych wyłania się jako kluczowy element strategii operacyjnej, umożliwiający firmom optymalizację zasobów, redukcję kosztów oraz poprawę jakości usług i produktów. Wdrożenie narzędzi i mechanizmów, które bazować będą na automatyzacji może wydawać się zadaniem złożonym, zwłaszcza dla średnich i dużych przedsiębiorstw, które zarządzają szerokim spektrum procesów biznesowych. Jak się tego podjąć, od czego zacząć i które obszary mogą stać się decydującymi?

Sztuczna inteligencja sprawiła, że prowadzanie cyberataków stało się łatwiejsze. Pozwala między innymi na szybką identyfikację podatności ofiar na konkretne zagrożenia, a także jest w stanie napisać przestępcom gotowy złośliwy kod lub duże jego fragmenty. Jednak równocześnie może funkcjonować nie tylko jako narzędzie ofensywne – w rękach zespołów ds. cyberbezpieczeństwa staje się skutecznym rozwiązaniem ochronnym, wyrównującym szanse w walce pomiędzy firmami a cyberprzestępcami.

BPSCWyniki badania pokazują, że pomimo rosnących inwestycji w oprogramowanie, wiele firm jest rozczarowanych jego efektami. Nawet 60% z nich przyznaje, że żałuje co najmniej jednej decyzji dotyczącej technologii podjętej w ciągu ostatniego roku lub półtora. Główne przyczyny niepowodzeń to wysokie koszty, trudności z wdrożeniem oraz problemy z dostawcami.

W ramach realizacji globalnej strategii "Carrefour 2026", Carrefour przeprowadza dalszą cyfryzację swoich operacji na rynku polskim. Firma wdrożyła nowoczesny system CRM opracowany przez Salesforce, który ma na celu ulepszenie interakcji z klientami oraz poprawę wydajności procesów obsługi klienta.

Grupa Amica od lat stawia na innowacje i cyfryzację. Najnowszym projektem było zakończenie migracji do SAP S/4HANA w skandynawskiej spółce Gram A/S, będącej częścią Grupy Amica. To ważny krok w procesie transformacji cyfrowej i sposób na adaptację w dynamicznym środowisku biznesowym.

SYMFONIAMinisterstwo Finansów przeprowadziło konsultacje w sprawie wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur. Podczas jednego z cyklu spotkań przedstawiciele Symfonii i Fundacji Digital Poland przekazali wnioski płynące ze wspólnego badania, które podsumowało nastroje oraz stan gotowości polskich firm na obowiązek przesyłania faktur ustrukturyzowanych. Z materiału wynika, że przedsiębiorcy rozumieją potrzebę cyfryzacji i korzyści płynące z cyfrowej wymiany faktur.

bpscDla europejskich firm integracja zaawansowanych technologii, w tym Internetu Rzeczy (IoT) stała się koniecznością. To efekt rosnącej konkurencji w przemyśle. Według prognoz IDC, w 2024 roku powinniśmy spodziewać się dynamicznego wzrostu inwestycji w IoT, co świadczy o kluczowej roli tych technologii w kształtowaniu trendów przemysłowych. Internet Rzeczy nie jest już tylko kwestią technologiczną, ale elementem strategicznym.

Comarch, lider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań IT, wykorzystuje w swoich systemach sztuczną inteligencję (AI). Eksperci z firmy wyjaśnili, jak pomaga ona klientom w usprawnieniu działań biznesowych. Dzielą się też przewidywaniami dotyczącymi zastosowania AI w przyszłości oraz tłumaczą, jak wdrażać zaawansowane rozwiązania AI w poszczególnych branżach.

bpscSztuczna inteligencja (AI), niegdyś temat zarezerwowany dla filmów science-fiction, staje się realnym wsparciem w biurach, fabrykach i usługach. Najnowsze badania pokazują, że integracja AI z polskim rynkiem pracy może przynieść korzyści równoważne 4,9 mln miejsc pracy, generując przy tym dodatkową wartość produkcyjną na poziomie 90 mld dolarów rocznie. Jak to możliwe?

ANEGISBBK S.A., właściciel marek home&you, Essex i lider w branży artykułów wyposażenia wnętrz, podjął strategiczną decyzję o modernizacji swojej infrastruktury technologicznej, aby sprostać nowym wyzwaniom rozwojowym i stać się odpornym na dynamiczne zmiany w branży handlu detalicznego. W efekcie projektu zrealizowanego z partnerem wdrożeniowym ANEGIS, firma z sukcesem zastąpiła przestarzały system ERP w modelu on-premises nowoczesnym i elastycznym rozwiązaniem w chmurze – Microsoft Dynamics 365.

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w przedsiębiorstwach na całym świecie. Raport "Perspektywy ERP 2024", opracowany przez portal ERP-VIEW.PL, zgromadził opinie czołowych ekspertów i liderów branży IT, by przedstawić najnowsze trendy, wyzwania oraz kierunki rozwoju systemów ERP.

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale kluczowe dla rozwoju i konkurencyjności. Kluczowym elementem tej integracji technologicznej są systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Systemy ERP to platformy oprogramowania, które integrują różnorodne procesy i funkcje biznesowe w jednolity system, usprawniając operacje od księgowości po zarządzanie łańcuchem dostaw i relacje z klientami, tworząc zharmonizowany ekosystem danych i procesów biznesowych. Ich znaczenie w nowoczesnym środowisku biznesowym jest nie do przecenienia, oferując infrastrukturę niezbędną do zbierania, analizowania i działania na informacjach biznesowych w czasie rzeczywistym.

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin